Nowość w ErpBox – jakie możliwości zapewniają akcje automatyczne?

ErpBox to program, który jest nieustannie rozwijany i wzbogacany w nowe, przydatne funkcje. Ostatni okres prac sprawił, że w rękach użytkowników systemu ErpBox znalazł się kolejny moduł, jakim są akcje automatyczne, pozwalające zoptymalizować obsługę sklepu internetowego w jeszcze większym stopniu.

W jaki sposób działają akcje automatyczne w ErpBox?

Nowy moduł zadań automatycznych pozwala na dużą oszczędność czasu, dzięki której zarządzanie sklepem nie będzie wymagało tak wiele uwagi ze strony pracowników. ErpBox skutecznie automatyzuje wiele rutynowych czynności w obsłudze sprzedaży, a akcje automatyczne pozwolą jeszcze lepiej przystosować tę funkcjonalność do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Zadania automatyczne w ErpBox ustala się osobiście, a każda z nich znacznie przyspiesza wykonywanie zamówień. Jest to rozwiązanie dostosowane do konkretnych wymagań sklepu internetowego, skutecznie redukujące długie, skomplikowane procesy do 1 kliknięcia. Warto więc bliżej przyjrzeć się działaniu tego modułu, aby zrozumieć jego przydatność.

Moduł akcje automatyczne obejmuje:

 • dowolną ilość warunków
 • dowolną ilość czynności,
 • możliwość określenia warunków,
 • zdarzenia, które uruchamiają akcje.

Zadania automatyczne w ErpBox opierają się na powodowaniu wykonania określonej akcji po ustawieniu szeregu warunków. Konkretne sytuacje, dla których można ustawić akcje automatyczne, to zdarzenia – zalicza się do nich:

 1. utworzenie/pobranie zamówienia,
 2. zmianę statusu zamówienia,
 3. zmianę statusu płatności.

Warto wspomnieć także o możliwości określenia, kiedy wybrane zadanie automatyczne może być wykonane dla danego zamówienia, czyli ich warunki. Do warunków dostępnych w ramach tego modułu można zaliczyć:

 1. kraj zamówienia,
 2. klient firmowy/indywidualny,
 3. sposób zapłaty,
 4. status zamówienia,
 5. status płatności,
 6. źródło lub kanał sprzedaży.

ErpBox może następne wykonać konkretne akcje automatyczne, do których wlicza się:

 1. wysłanie wiadomości e-mail do klienta,
 2. wystawienie dokumentu sprzedaży,
 3. dodanie tagu do zamówienia,
 4. ustawienie statusu zamówienia.

Co można zyskać, stosując moduł zadań automatycznych?

Jest wiele korzyści, które zapewniają akcje automatyczne ErpBox. Wliczyć należy do nich między innymi odczuwalne przyspieszenie obsługi zamówień w sklepie, które przekłada się także na oszczędność czasu. Moduł ten pomoże w pracy całemu zespołowi, między innymi poprzez generowanie faktur, wysyłkę wiadomości e-mail, czy zmianę statusów zamówień i dodawanie do nich odpowiednich tagów. Warto podkreślić, że zadania automatyczne są dynamiczne rozwijane, poszerzając swój zakres możliwości.