Przewóz zwierząt taksówką – co warto wiedzieć?

Stoisz przed koniecznością szybkiego przetransportowania zwierzaka w określone miejsce, ale nie dysponujesz własnym samochodem? Dzięki korporacjom taksówkarskim oferującym przewóz zwierząt nie musi to być trudne zadanie. Czy taxi tego typu musi odznaczać się jakimiś cechami szczególnymi? O co warto zadbać przed przejazdem i gdzie się zgłosić? Na niniejsze pytania odpowiadamy poniżej.

Czy taksówka umożliwiająca przewóz zwierząt musi być dostosowana do tego celu?

Zacznijmy od kwestii elementarnej, czyli wyjaśnienia, jakie cechy powinno spełniać auto umożliwiające transport zwierząt. Pomimo rozmaitych dostępnych na rynku rozwiązań w tym zakresie (takich jak np. transportery, specjalne klatki czy sekcja pojazdu wyodrębniona stricte dla zwierzęcych pupili), w praktyce taksówka, którą chcemy przewieźć psa czy kota, nie musi cechować się niczym więcej, niż jej przeciętny, standardowy wariant. Jedyny istotny wskaźnik stanowi tu rozmiar auta, który powinien być na tyle duży, aby pomieścić danego zwierzaka, pozostawiając mu jednocześnie odrobinę swobody ruchów.

Dodatkowo intuicja podpowiada, że najczęściej w samochodach tego typu spotkamy się z łatwą w czyszczeniu tapicerką oraz gumowymi dywanikami, choć nie jest to reguła. Podsumowując zatem – na rynku występują zarówno drogie, jak i tanie taxi w różnym stopniu przystosowane do przewozu zwierząt. Co do zasady jednak możliwość zrealizowania takiej usług uzależniona jest wyłącznie od podejścia kierowcy oraz zasad danej korporacji.

Na co zwracać uwagę w trakcie przejazdu ze zwierzęciem?

Wszystko rozbija się tutaj o komfort kierowcy oraz stan, w jakim samochód będzie się znajdował po zakończeniu przejazdu. W związku z tym w pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o to, aby zwierzę było czyste i właściwie przygotowane do jazdy. Jeśli na podróż samochodem reaguje silnym stresem, agresją lub strachem, zadbaj o podanie mu odpowiednich leków przed wejściem do auta.

Dodatkowo przygotuj odpowiednie wyposażenie. W zależności od wielkości i temperamentu zwierzaka może to być koc, mata ochronna, transporter czy ulubiona zabawka, która skoncentruje na sobie jego uwagę. W skrócie chodzi tu o to, aby pies podczas podróży spokojnie siedział lub leżał, nie rozpraszając kierowcy i nie powodując zniszczeń oraz zabrudzeń wewnątrz kokpitu.

Tanie taxi zapewniające możliwość transportu zwierząt w Warszawie

Mimo że niemal każdy typ samochodu pozwala na przewiezienie zwierzaka, w rzeczywistości nie jest to usługa obligatoryjnie dostępna we wszystkich korporacjach. Jak wspomnieliśmy wcześniej, warunkiem skorzystania z niej jest uwzględniająca taką możliwość polityka danej firmy. Jak zatem zyskać pewność, że Twój przewóz ze zwierzęciem zostanie wykonany przez określone przedsiębiorstwo?

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest zadanie pytania o taką opcję konsultantowi podczas zamawiania przejazdu, choć zdecydowanie lepiej od razu zgłosić się do firmy, która jasno informuje o obecności opisywanej usługi w ich ofercie. Jeśli interesuje Cię zatem zapewniające przewóz zwierząt i jednocześnie niedrogie taxi Warszawa to jedno z miast, na których terenie działa godna polecenia w tym zakresie korporacja OPTiTaxi. Zgodnie z oficjalnym cennikiem firmy, jedyna dodatkowa opłata, którą ponosi klient za transport zwierzęcia to 10 zł. Cała reszta kursu wyceniana jest zgodnie ze standardowymi zasadami, a zatem w kwocie rozpoczynającej się już od 1.60 zł za kilometr.